Logo GGUA
Spotkania - Jak trafić? - Historia


Historia GGUAWspólne wyjazdy

AmigaOS 4 Event, 15 maja 2004 roku, Essen

W maju 2004 roku Piotr "ZaP" Zadora udał się do Niemiec z ramienia GGUA na pokaz AmigaOS 4 i spotkał się tam z braćmi Frieden (Hyperion) oraz Alanem Redhouse (Eyetech).

Po jego powrocie magazyn eXec zamieścił następującego newsa:

W Essen odbyły się amigowe targi na których pokazano najnowsze modele komputerów Amiga w wersjach ATX i mini-ATX. Model MicroA1 posiada zintegrowane z płytą układy dźwiękowe w standardzie AC'97 obsługiwane przez system AmigaOS 4.0. Płyta MicroA1 pasuje do typowych obudów oferowanych na rynku (zdjęcie 1). Z nowych możliwości systemu AmigaOS 4.0 pokazano systemowy stos USB obsługujący aparaty cyfrowe i pamięci typu flash. Dostępna była również najnowsza wersja sterownika a1ide.device z obsługą trybów UDMA. Pokazano ponadto najnowsze oprogramowanie dla Amigi. Z ciekawszych pozycji można wymienić natywną wersję programu graficznego Art Effect (zdjęcie 2), program do odtwarzania filmów MooVid (zdjęcie 3 i zdjęcie 4). Davy Wentzler prezentował program do edycji plików dźwiękowych Audio Evolution (zdjęcie 5). Na targach można było spotkać developerów systemu AmigaOS 4.0 (zdjęcie 6), a także przedstawicieli firm produkujących najnowsze Amigi (zdjęcie 7).

Zdjęcia dla serwisu eXec wykonał Piotr Zadora (z GGUA).Z kolei na portalu PPA w artykule AmigaOS 4 Event można było przeczytać krótką relację Piotra z wyprawy do Essen.