Logo GGUA
Spotkania - Jak trafić? - Historia


Historia GGUAWspólne wyjazdy

Amiga Meeting 2001, 6 października, Łódź

W ciągu ponad roku od ostatniego amigowego spotkania w Łodzi GGUA powiększyła się na tyle, aby samodzielnie wybrać się na tę imprezę. Po kilku godzinnej podróży i zabłądzeniu w mieście tkaczek (a mówiłem żeby mi nie dawać mapy:)) w końcu dotarliśmy pod Wydział Matematyki UŁ. Naszym oczom ukazał się jedyny chyba w polsce samochód w boingi.

am2001_1.jpg (28532 bytes)
Samochód w boingi

Po uiszczeniu 15 złociszy dostaliśmy bilet, który upoważniał nas również do uczestnictwa w losowaniu nagród. Impreza w odróżnieniu od zeszłorocznej odbyła się w jednej nie dużej sali, która momentami się dość mocno korkowała. A oto co można było zobaczyć:

Matay - prezentował na swoim stoisku m.in.: dwie Amigi 4000 wyposażone w mostki PCI - Prometeusz. A w te mostki wetknięte były karty Voodoo i sieciówki. Cały czas można było pograć w Heretica 2, demo Shogo, Wipeout 2097, Payback, GLQuake oraz pooglądać filmy z VideoCD. Oprogramowanie Matay miał w swojej ofercie niestety po tych samych cenach co normalnie. Nam się jednak udało co nieco uszczknąć.:)

am2001_2.jpg (24697 bytes)
Stoisko Matay

X-soft - u organizatora imprezy można było zakupić:
- Exodus - The Last War, w cenie 55 pln
- Exec, wszystkie numery poza pierwszym
- książki dotyczące Amigi i programów na nią
- kilka starszych programów

am2001_3.jpg (13757 bytes)
X-soft

eFunzine, czyli amigowe graty po niskich cenach. Można było u nich kupić/sprzedać sprzęt używany jak i nowy po bardzo okazyjnych cenach. eFunzine mieli najmilszą obsługę!!!

am2001_4.jpg (16191 bytes)
Najmilsza obsługa

Elbox zaprezentował: Amigi 1200 i 4000 wyposażone w mediator PCI, karty graficzne i telewizyjne. Poza tym można było kupić po niższych cenach niektóre produkty z ich oferty.

am2001_5.jpg (19403 bytes)
Stoisko Elboxu

Poza sprzętem wystawionym przez firmy można było zobaczyć bardzo wiele Amig prywatncyh użytkowników i parę PC na których uruchomiono emulatory Amigi, UAE i Amithlon. Ten ostatni robił niesamowite wrażenie na uczestnikach, bo okazał się najszybszym komputerem, na którym chodził AmigaOS i programy pod procesory 68K.

am2001_6.jpg (15213 bytes)
Amigi użytkowników

Odbył się również pokaz slotów PCI wyprodukowanych przez Matay. Można było się dowiedzieć jak przebiegał proces projektowania tego urządzenia, jak wyglądały poszczególne fazy produkcji i druku płytek.

am2001_7.jpg (15159 bytes)
Prometeusz - wersja finalna

Lukę czasową między konferencją Mataya, a losowaniem nagród spędziliśmy na integrowaniu się z SAUG w pobliskim chińskim barze!

am2001_8.jpg (17728 bytes)
Połączone siły GGUA i SAUG

Po powrocie na miejsce imprezy wpadła do nas, jak i w zeszłym roku, telewizja. Pewnie po to by ułatwić policji identyfikację grupy amigowcóów niszczących sklepy komputerowe nie mające nic do Amigi.:)

am2001_9.jpg (25671 bytes)
Jejku, znowu jestem w TV!:)

Wreszcie po długim oczekiwaniu przeprowadzono losowanie nagród dla uczestników. Do wygrania były min:

Heretic 2
Red Mars
Mediator PCI

Niestety nikt z GGUA nic nie wygrał.:(

am2001_10.jpg (14793 bytes)
Szczęśliwy zwycięzca z Mediatorem

No i na tym w sumie impreza się zakończyła dla nas. Wyruszyliśmy w drogę powrotną na Śląsk. Dla niektórych z nas wyprawa ta tak wykończyła, że prawie umarli.:)

am2001_11.jpg (14295 bytes)
On nie jest pijany!

Podsumowanie:
Z racji tego, że Amiga Meeting 2k1 miał inny charakter niż edycja zeszłoroczna dlatego też impreza miała inny przebieg. Nie było tak ja w zeszłym roku seminariów dotyczących Amigi. Nie licząc krótkiej prezentacji firmy Matay. Było za to więcej wystawców, można było kupić trochę softu i hardu do Amisi. Naszym skromnym zdaniem powinno się połączyć obie formuły i było by ekstra. Po dwóch godzinach przebywania na imprezie człowiek zaczynał się nudzić. Gdyby były seminaria czas by się tak nie dłużył. Kolejnym mankamentem, ale tylko czasami, była zbyt mała sala. Jednak najgorsze wrażenie zrobiła firma Elbox, która totalnie olała uczestników i zjawili się po godzinie 15-tej, gdy już praktycznie impreza miała się ku końcowi. Takie lekceważenie swoich obecnych jak i przyszłych klientów jest co najmniej nie kulturalne. Ogólnie jednak impreza była fajna. Bawiliśmy się dobrze i życzymy organizatorom poprawienia formuły na przyszły rok. Chcemy takie 2 w 1.:)

am2001_12.jpg (14263 bytes)
GGUA — nareszcie jestem na zdjęciu!